O rolnictwie ekologicznym

niedziela, 10 stycznia 2016 23:24

Minister Krzysztof Jurgiel spotkał się z przedstawicielami organizacji zrzeszających producentów żywności ekologicznej.

 

Miód wielokwiatowy Ziemi Tłuszczańskiej

czwartek, 26 listopada 2015 16:06

Nowy produkt na liście produktów tradycyjnych (Miód wielokwiatowy Ziemi Tłuszczańskiej). Tradycja wytwarzania miodu wielokwiatowego Ziemi Tłuszczańskiej sięga XVI wieku, co potwierdza zapis w Lustracji Województwa Mazowieckiego z 1565 r., o ilości miar miodu, jakie dostarczały okoliczne wsie oraz miasto Tłuszcz.

 

Wpływ żywności organicznej na zdrowie

wtorek, 24 listopada 2015 21:34

Wpływ żywności organicznej na zdrowie był tematem dyskusji ekspertów i posłów na seminarium zorganizowanym 18 listopada przez Zespół ds. Oceny Rozwiązań Naukowych i Technologicznych (STOA). Potrzebne są dalsze badania, by stwierdzić, czy żywność organiczna wpływa korzystnie na zdrowie, jednak sam styl życia z tym związany należy ocenić pozytywnie – zauważyła większość uczestników. 55% użytkowników Twittera, którzy wzięli udział w sondzie, stwierdziło, że nie preferuje takiej żywności.

 

Polski rynek produktów ekologicznych na początku drogi do rozwoju

czwartek, 23 lipca 2015 15:59

Polski rynek produktów ekologicznych wyceniany jest na 600-650 mln złotych. Mimo 20-proc. wzrostów jego udział w całym ryku spożywczym to zaledwie 0,3 proc. Na Zachodzie jest on dziesięciokrotnie większy, a dynamika wzrostu nie słabnie.

 

Polska żywność ekologiczna trafi do Japonii, Singapuru i Stanów Zjednoczonych

środa, 08 kwietnia 2015 13:37

Bardzo perspektywicznymi rynkami dla producentów zdrowej żywności są Japonia, Singapur i Stany Zjednoczone. Mieszkańcy tych krajów coraz częściej zaczynają zwracać uwagę na to, jaka żywność trafia na ich stoły. Japoński rynek już podbija polski sok z aronii. Dużym zainteresowaniem cieszą się także warzywa pochodzące z polskich naturalnych upraw.

 

Skończyły się targi, zaczyna się handel - wielkopolska innowacyjność zbiera plony

poniedziałek, 23 marca 2015 10:12

– Każdy wyjazd naszej grupy producentów i przetwórców na najważniejsze targi żywności ekologicznej i kosmetyków BioFach + Vivanes w Norymberdze przynosi nowe doświadczenia i nowe kontakty handlowe – mówi Jolanta Lyska, dyrektor Stowarzyszenia „Polska Ekologia”. A przy tym obserwujemy pewien stale powtarzający się paradoks, że w Norymberdze dochodzi do „odkrycia” polskich producentów przez… polskich kupców. To sygnał dla nas, żeby jeszcze szerzej popularyzować produkty ekologiczne powstające w Polsce!

 

Rynek Eko bije rekordy

piątek, 06 marca 2015 12:18

Rynek żywności ekologicznej wzrośnie w 2015 o rekordowe 130 mln PLN i osiągnie wartość około 770 mln PLN (w cenach detalicznych). Dynamika rozwoju z roku na rok rośnie i już za 2 lata wartość całego rynku powinna przekroczyć 1 mld PLN – wynika z analizy Spółki Bio Planet, lidera w produkcji i dystrybucji produktów ekologicznych w Polsce.

 

Bio Planet: rynek żywności ekologicznej wzrośnie do 770 mln zł

wtorek, 17 lutego 2015 13:06

Rynek żywności ekologicznej wzrośnie o 130 mln zł do poziomu około 770 mln zł (w cenach detalicznych) w 2015 r, a wzrostowa dynamika pozwala prognozować, że za 2 lata wartość całego rynku może przekroczyć 1 mld zł – wynika z analizy firmy Bio Planet.

 

Czym poczęstujemy świat podczas BioFachu w Norymberdze - misja Stowarzyszenia „Polska Ekologia”

środa, 04 lutego 2015 14:52

„To będzie nasza krucjata witaminowo-antymiażdżycowa na najważniejszych targach żywności ekologicznej BioFach w Norymberdze – mówi Paweł Krajmas – prezes Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Przetwórców i Producentów Produktów Ekologicznych „Polska Ekologia”.

 

Nowe perspektywy rynku eko-żywności: przełomowa umowa między ARR a stowarzyszeniem "Polska Ekologia"

wtorek, 27 stycznia 2015 16:44

Zanosi się na przełom w rozwoju rynku żywności ekologicznej po właśnie podpisanej umowie Agencji Rynku Rolnego z Ogólnopolskim Stowarzyszeniem Przetwórców i Producentów Produktów Ekologicznych "Polska Ekologia". Umowa ma tytuł "Ekoeuropa – Jakość i Tradycja" i dotyczy realizacji trzyletniej kampanii promującej EKO żywność w USA, Japonii i Singapurze.

 
«pierwszapoprzednia1234567następnaostatnia»

Strona 1 z 7