Poziom produkcji piwa na Ukrainie w roku 2012

poniedziałek, 28 stycznia 2013 14:05

Ukraińskie Stowarzyszenie Producentów Piwa „Ukrpiwo" przedstawiło najnowsze dane odnośnie wielkości produkcji piwa na Ukrainie w roku 2012.

 

Przyszłość WPR w zakresie kwestii dotyczących sektora chmielu

wtorek, 22 stycznia 2013 08:03

Chmiel jest rośliną pnącą, wykorzystywaną głównie do produkcji piwa. Jej system korzeniowy pozostaje funkcjonalny przez około 20 lat, a nadziemna część rośliny jest ścinana każdego roku podczas zbiorów. Każda roślina posiada jedynie kwiaty żeńskie lub kwiaty męskie. Tylko kwiaty żeńskie dają owoce zwane szyszkami. Zawierają one lupulinę, której składnik, kwas alfa, jest ważny dla goryczy, smaku i przechowywania piwa.

 

Ocena sytuacji na ukraińskim rynku piwa w 2012 r.

wtorek, 18 grudnia 2012 15:09

Przedstawiciele ukraińskiego rynku piwa dokonali wstępnego podsumowania rozwoju sytuacji na tym rynku w roku 2012.

 

Książęce Korzenne aromatyczne debiutuje na rynku w limitowanej edycji

środa, 12 grudnia 2012 13:03

Od 1 grudnia br. w sklepach i lokalach gastronomicznych pojawiło się nowe, limitowane piwo z rodziny Książęce – Korzenne Aromatyczne. Nowy wariant Książęcego to aromatyczne piwo pełne przypraw i miodu lipowego. W sklepach Korzenne Aromatyczne dostępne jest m.in. w promocyjnych packach, natomiast w lokalach gastronomicznych konsumenci będą mogli spróbować nowości w formie grzańca.

 

Wyniki sprzedaży Kompanii Piwowarskiej – sześć miesięcy zakończone 30 września

piątek, 30 listopada 2012 16:58

Dobre wyniki półroczne Kompanii Piwowarskiej zostały wsparte niedawnymi innowacjami, skutecznymi działaniami promocyjnymi i korzystnymi warunkami pogodowymi.

 

Sytuacja na ukraińskim rynku piwa po 9 miesiącach 2012 r.

środa, 21 listopada 2012 12:20

Firma analityczna „AC Nielsen" przedstawiła informację o sytuacji na ukraińskim rynku piwa po III kwartałach 2012 r.

 

Rosja/Kazachstan/Białoruś: Zakaz piwa w PET usunięty z przepisów

wtorek, 13 listopada 2012 09:15

Wicepremier Rosji Arkady Dworkowicz ogłosił wycofanie zakazu dystrybucji piwa w plastikowych butelkach z przepisów technicznych Unii Celnej zajmującej się kwestiami bezpieczeństwa produktów alkoholowych.

 

Kompania Piwowarska: bycie liderem branży zobowiązuje do najwyższej jakości

czwartek, 08 listopada 2012 15:36

Zgodność z celem, zero braków, zespół cech, które są w stanie zaspokoić daną potrzebę – bez względu na to, jak zdefiniujemy jakość, chcielibyśmy, aby była ona jak najwyższa. Z okazji Światowego Dnia Jakości Kompania Piwowarska przypomina, że zapewnienie stałej, wysokiej jakości piwa jest dla niej priorytetem.

 

Kompania Piwowarska opublikowała Raport zrównoważonego rozwoju 2012

piątek, 02 listopada 2012 14:22

Firma, która poczuwa się do odpowiedzialności za konsumentów swoich produktów, środowisko naturalne i lokalne społeczności, a przy tym przestrzega najwyższych standardów – taki obraz Kompanii Piwowarskiej wyłania się z najnowszego Raportu zrównoważonego rozwoju. Publikacja podsumowuje działalność firmy w roku finansowym F12, który zakończył się 31 marca br., szczegółowo prezentując efekty realizacji 10 priorytetów zrównoważonego rozwoju, jakie Grupa SABMiller wyznaczyła wszystkim swoim browarom.

 

Piwny dekalog pomoże zadbać o jakość piwa w polskich pubach

poniedziałek, 29 października 2012 13:15

Piwni eksperci w walce z mitami na temat ulubionego trunku Polaków. W zeszłym roku w pubach na terenie całego kraju Polacy wypili prawie miliard kufli piwa. Liczba lokali gastronomicznych w Polsce – 42 tysiące – dorównuje liczbie mieszkańców Żyrardowa. Od późnej wiosny aż do wczesnej jesieni właściciele lokali notują nawet 40% wzrosty sprzedaży złotego trunku. Jednak nadal część piwoszy nie ufa jakości piwa nalewanego z beczek. Mimo ogromnego wysiłku włożonego przez producentów piwa i gastronomów w zapewnienie najlepszej jakości piwa z nalewaka, wciąż zdarzają się błędne opinie, takie jak ta, że piwo w pubie bywa „chrzczone” wodą. Piwni eksperci stworzyli 10 prostych zasad gwarantujących, że piwo w ulubionym pubie będzie za każdym razem świeże i smaczne.

 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 7 z 11