Polska krajem partnerskim 17. Międzynarodowego Festiwalu Piwa w Berlinie

poniedziałek, 22 lipca 2013 16:26

Międzynarodowy Festiwal Piwa odbywa się od roku 1997. Popularna „Berlinska Mila Piwna” odbędzie się w tym roku w dniach 2 - 4 sierpnia, tradycyjnie w sercu Berlina przy ulicy Karl-Marx-Allee, gdzie między Strausbergerplatz i Frankfurter Tor na długości 2,2 kilometra będą prezentowały się 320 browary z 86 krajów z ponad 2000 rodzajami piw.

 

Sprzedaż piwa w sklepach niezależnych i z szyldem miękkiej franczyzy

piątek, 05 lipca 2013 11:01

W sklepach małoformatowych piwo jest najczęściej kupowaną kategorią produktów paczkowanych. Pod tym względem wyprzedza papierosy, napoje gazowane, wodę czy mleko. Gdy pojawiają się upały, piwo przyciąga klientów do sklepów osiedlowych i skokowo rośnie ogólna liczba transakcji.

 

Piwa Kompanii Piwowarskiej obsypane nagrodami

piątek, 28 czerwca 2013 18:01

Wśród polskich piwoszy krąży wiele mitów na temat złocistego trunku, sposobu jego produkcji i funkcjonowania browarów. Jednym z nich jest przekonanie, że duże browary unikają startu w konkursach organizowanych przez środowiska miłośników piwa. Jednak absolutnie nie można się z nimi zgodzić. Kompania Piwowarska od wielu lat bierze udział w konkursach środowiska birofilskiego w Polsce i na świecie, a piwa z jej portfolio zdobywają prestiżowe nagrody.

 

Podpiwek Jędrzej – napój z browaru, który podkręci dzień

środa, 12 czerwca 2013 11:53

Na sklepowych półkach pojawił się nowy produkt – Podpiwek Jędrzej. To pierwszy bezalkoholowy napój z browaru. Jest produkowany tradycyjną metodą, na bazie słodów i chmielu przez firmę Van Pur.

 

Amber Chmielowy – nowe piwo z Browaru Amber

wtorek, 04 czerwca 2013 11:02

Do sklepów trafił właśnie Amber Chmielowy – najnowsza propozycja z Browaru Amber. To piwo typu Pils, uwarzone tylko z naturalnych składników. Orzeźwiające, lekkie w smaku, z wyczuwalną delikatną goryczką jest dostępne w butelce 0,33 l. i puszce 0,5 l.

 

Sezon letni czas zacząć

poniedziałek, 03 czerwca 2013 13:44

Sezonowość w branży piwnej jest niezmiernie istotnym elementem w sprzedaży piwa. Letnie miesiące mogą stanowić nawet ponad 40% całego roku, podczas gdy miesiące jesienne i zimowe to ok. 6-7%.

 

Piwny Oscar znów dla Tyskiego Gronia

piątek, 31 maja 2013 11:24

Już po raz piąty Tyskie Gronie zdobyło nagrodę w International Brewing Awards, tzw. Piwnego Oscara.

 

Piwo Pomorskie trafiło na Listę Produktów Tradycyjnych

piątek, 24 maja 2013 11:46

Listę Produktów Tradycyjnych od 2005 roku prowadzi minister rolnictwa i rozwoju wsi we współpracy z marszałkami województw i liczy ona 1046 produktów z całej Polski. Produkt może zgłosić wytwórca, przedsiębiorstwo, osoba prywatna i stowarzyszenie. Warunkiem jest, by powstawał on według receptury wykorzystywanej niezmiennie od co najmniej 25 lat przy użyciu tych samych tradycyjnych metod.

 

Grimbergen - piwo z legendą w Polsce

poniedziałek, 20 maja 2013 08:51

Już od kwietnia na polskim rynku dostępne jest belgijskie piwo klasztorne Grimbergen. Wprowadzenie tego piwa jest odpowiedzią firmy Carlsberg Polska na rosnące zapotrzebowanie konsumentów na oryginalne, autentyczne smaki piwa. Na rynku dostępne będą trzy warianty piwa Grimbergen - Blonde, Double oraz Blanche.Będzie można ich skosztować w wybranych lokalach gastronomicznych największych miast Polski. Komunikację marki wspierają działania PR, BTL w miejscu sprzedaży oraz w social media.

 

Jasne Ryżowe – orzeźwiająca nowość od marki Książęce

poniedziałek, 29 kwietnia 2013 13:43

Wraz z rozpoczęciem sezonu letniego marka Książęce wprowadza orzeźwiającą nowość –Książęce Jasne Ryżowe. To jedno z nielicznych piw na polskim rynku z dodatkiem ryżu. Kolejny raz Książęce tworzy innowacyjną recepturę, odpowiadając na wymagający gust współczesnych klientów. Wraz z pojawieniem się nowego wariantu marka otrzyma silne wsparcie prosprzedażowe.

 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 5 z 11