Carlsberg zwiększył w ubiegłym roku swój udział w polskim rynku

środa, 05 marca 2014 17:45

Carlsberg Polska podał, że jego sprzedaż wzrosła wartościowo o 6% r/r oraz o 5% r/r pod względem ilościowym w 2013 r. Spółka osiągnęła udziały ilościowe w rynku na poziomie 20% (wzrost o 1,5 p.p.) i wartościowe 19,4% (wzrost o 1,6 p.p.).


"Za dobrymi wynikami Carlsberg Polska stoją wprowadzone innowacje produktowe, które ożywiły rynek i stanowiły odpowiedź na nowe trendy konsumenckie. Jest to także  zasługa konsekwentnych strategii takich marek jak Harnaś, Kasztelan, Somersby" – powiedział prezes Carlsberg Polska Tomasz Bławat, cytowany w komunikacie.Spółka podkreśla, że dla branży piwowarskiej był to rok spadków, na poziomie –2%, wg GUS. Jedną z głównych przyczyn takiego wyniku było bardzo późne i zbyt gorące lato, drugą z kolei - nadal znaczny spadek optymizmu konsumenckiego (wg grupy badawczej IPSOS) i związanych z nim wydatków. Jednak mimo ujemnych wyników, jakie zanotowała branża, dla Carlsberg Polska rok 2013 był rokiem wzrostów udziałów rynkowych i dalszego umacniania pozycji marek, podkreśla Carslberg.

W związku z dynamicznym i rekordowym wzrostem  mocy produkcyjnych (ponad 7 mln hl) ten rok dla Carlsberg Polska był również czasem inwestycji w produkcję. Firma rozpoczęła rozbudowę browaru Kasztelan oraz zakończyła inwestycję w linię butelkową w Browarze Okocim. Jak co roku, planowane są również inwestycje w obszarze HORECA, m.in. zakup lodówek, mebli do ogródków, czytamy dalej."W 2014 roku Carlsberg Polska będzie budować swoją pozycję w oparciu o innowacje wprowadzone w poprzednim roku. Poszerzymy także obecną ofertę (...) W obszarze inwestycji będzie to dla nas ważny rok. Już w lipcu  spróbujemy piwa uwarzonego w nowej warzelni i pochodzącego z nowej linii puszkowej w browarze Kasztelan. W 2014 roku Carlsberg Polska wkracza z perspektywą mocy produkcyjnych na poziomie prawie 9 mln hl w ujęciu rocznym" – podsumował Bławat.

Carlsberg Polska ma w swoim portfelu marki: Carlsberg, Okocim, Harnaś, Karmi, Kasztelan, Bosman, Piast. Piwa z grupy Carlsberg Polska warzone są w browarach w Brzesku, Szczecinie i Sierpcu, zaś łączne zatrudnienie wynosi ok. 1300 pracowników.

Źródło: BGŻ