Spadek produkcji piwa, znaczący wzrost produkcji wódki

wtorek, 28 lipca 2015 16:48

Z danych Głównego Urzędu Statystycznego wynika, że w I półroczu 2015 roku spadła produkcja piwa, natomiast znacząco wzrosła produkcja czystej wódki (w przeliczeniu na 100% alkoholu).

 

Pijemy coraz więcej cydru

wtorek, 28 lipca 2015 14:10

W ciągu dwóch lat sprzedaż cydru w Polsce wzrosła blisko pięciokrotnie. Butelkowany cydr można już kupić w niemal każdym supermarkecie. Coraz więcej lokali gastronomicznych decyduje się także na sprzedaż tego trunku z kija. Zwłaszcza latem cydr przez konsumentów jest wybierany częściej niż inne, bardziej kaloryczne napoje orzeźwiające, jak prosecco czy piwo.

 

Gutt Vodka – nowa polska wódka

poniedziałek, 20 lipca 2015 17:01

Trzy odmiany smakowe nowej wódki – Pepper, Herbal oraz Pure – właśnie wchodzą do sprzedaży. Wszystkie wódki marki Gutt mogą się pochwalić najwyższą jakością dzięki 4-krotnemu destylowaniu i 2-krotnemu filtrowaniu.

 

Sprzedaż cydru w Polsce może wynieść nawet 20 mln litrów w tym roku

wtorek, 23 czerwca 2015 13:27

Wiceprezes spółki Ambra Piotr Kaźmierczak powiedział, że w jego firmie oczekują osiągnięcia progu rentowności przez markę Cydr Lubelski, a także poziomu sprzedaży w całym segmencie cydru w Polsce nawet na poziomie 20 mln litrów oraz kilkukrotny jego wzrost w kolejnych latach.

 

Na rynek wódki bez szans na wyraźne wzrosty, jednak spożywamy więcej słabszych alkoholi

piątek, 19 czerwca 2015 14:17

Polska pozostaje jednym z największych rynków mocnych alkoholi na świecie. Krajowa Żubrówka jest na siódmym miejscu na świecie pod względem sprzedaży. Wzrost cen na skutek podwyższenia akcyzy spowodował jednak zmianę preferencji krajowych konsumentów. Lepiej sprzedają się trunki w kompaktowych opakowaniach i te zawierające mniejszą ilość procentów. Drastyczny spadek spożycia jednak branży nie grozi.

 

Cydr szansą polskiego sadownictwa?

poniedziałek, 15 czerwca 2015 15:02

Prezes Związku Sadowników RP Mirosław Maliszewski uważa, że produkcja cydru i perry może umożliwić zagospodarowanie rocznie nawet 100 tys. ton polskich jabłek.

 

Problemy branży spirytusowej – skutki podwyżki akcyzy wciąż odczuwalne

czwartek, 30 kwietnia 2015 15:21

Polska branża spirytusowa wciąż odczuwa skutki ubiegłorocznej podwyżki akcyzy na wódkę. Sprzedaż tego alkoholu spadła w porównaniu z okresem sprzed wzrostu podatku o ponad 20 proc., a kurczący się rynek skłonił producentów do rozpoczęcia wojny cenowej. Ten rok ma być testem dla kondycji branży. Producenci liczą też na coraz większy eksport.

 

OSTOYA Vodka – Wyborowa Pernod Ricard umacnia swoją ofertę Polskich Wódek

piątek, 27 marca 2015 16:35

Wyborowa Pernod Ricard to ekspert w dziedzinie Polskich Wódek. Początek marca to rynkowy debiut pierwszej w ofercie firmy, Polskiej Wódki, wytwarzanej z pszenicy. OSTOYA to wódka z segmentu top premium, charakteryzująca się niezwykle kremowym i łagodnym smakiem. Premierze produktu towarzyszą działania wspierające sprzedaż, kampania marketingowa oraz działania PR.

 

Zamiast wódki Polacy coraz częściej wybierają piwo

poniedziałek, 23 marca 2015 11:32

Zmienia się kultura picia alkoholu w Polsce. Polacy piją wprawdzie coraz więcej, ale bardziej odpowiedzialnie. Zamiast upijać się do nieprzytomności, traktują alkohol wyłącznie jako dodatek do wieczoru w towarzystwie znajomych. Wybierają też alkohole coraz lepszej jakości. Do ulubionych trunków Polaków należy piwo, w którym szukają przede wszystkim smaku, a nie mocy alkoholu.

 

Copa-Cogeca: priorytetem ochrona jakości europejskich napojów alkoholowych

środa, 04 marca 2015 14:17

Nowo wybrany przewodniczący grupy roboczej „Alkohol” Copa-Cogeca pan Alexandre Imbert nakreślił swoje priorytety na najbliższe dwa lata, do których należy zapewnienie odpowiedniej ochrony napojów alkoholowych w dwustronnych negocjacjach o wolnym handlu.

 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 1 z 22